Doğu Karadeniz'de Rus İşgali ve Harşit Savunması

31 Ekim 2022 Pazartesi

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından düzenlenen “Doğu Karadeniz'de Rus İşgali ve Harşit Savunması” başlıklı sempozyum, 2-3 Kasım 2022 tarihlerinde Giresun Üniversitesi Rektörlüğü Şehit Ömer Halisdemir Konferans Salonu'nda yapılacak.

Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. Yılı Etkinlikleri çerçevesinde yürütülmekte olan programlar dâhilinde Kültür ve Turizm Bakanlığının himayesi ve Giresun Valiliğinin ev sahipliğinde "Doğu Karadeniz'de Rus İşgali ve Harşit Savunması" konulu çok oturumlu bir sempozyum düzenlenecek.

Giresun Üniversitesi Rektörlüğü Şehit Ömer HALİSDEMİR Konferans Salonunda 02-03 Kasım 2022 tarihlerinde icra edilecek oturumlara bölge üniversiteleri olarak; Giresun Üniversitesi, Artvin Çoruh Üniversitesi, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi, Karadeniz Teknik Üniversitesi, Gümüşhane Üniversitesi ve Bayburt Üniversitesi katkı sağlayacak.

Bununla birlikte Türk Tarih Kurumu, Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi, Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi, Bursa Uludağ Üniversitesi, Milli Savunma Üniversitesi ve Yüksek İhtisas Üniversitesi sempozyuma akademik destek verecek.

Program davet usulü ile gerçekleştirilecektir.