Giresun Üniversitesi'ne Uluslararası Yolculuk

22 Kasım 2022 Salı

Giresun Üniversitesi Tirebolu İletişim Fakültesi olarak üniversitemizde eğitim gören uluslararası öğrenciler için tanışma yemeği düzenlendi.
Tirebolu'da düzenlenen tanışma yemeğine İlçe Kaymakamı Dr. Muhammed Lütfi Kotan,  Giresun Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Gürol Yıldırım, Tirebolu Belediye Başkanı Burhan Takır, Tirebolu İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nazım Elmas, Dekan yardımcıları Dr. Öğr. Üyesi İsmail Cem Ferudunoğlu ve Dr. Öğr. Üyesi Murat Birol, Radyo Televizyon ve Sinema Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Yasin Söğüt, Altun Gıda firma sahibi Halil İbrahim Paltun ve Yılka Çay Fabrikası sahibi Murat Yıldırım katıldı.
''Kapımız her zaman, herkese açıktır.''
Tanışma yemeğine geçmeden önce İlçe Kaymakamı Kotan, uluslararası öğrenciler ile sohbet etti ve şu sözleri dile getirdi: ''Bizim ülkemiz büyük bir hoşgörüye sahip, kapımız her zaman herkese açıktır. Kendinizi evinizde hissedin. Bu bir uluslararası yolculuk, buradaki eğitimlerinizi iyi değerlendirip kendinizi geliştirin. Temennim başarılı öğrenciler olmanız.''
''Sizler bizim gönül elçilerimizsiniz''
Daha sonra Giresun Üniversitesi Rektör Yardımcısı Yıldırım da öğrenciler ile bir konuşma yaptı. Konuşmasında şu sözlere yer verdi: ''Aramızdaki kardeşlik bağı bizim için oldukça önemli, sizler bizim gönül elçilerimizsiniz. İnşallah gittiğiniz yerlerde başarılarınız daim olur, ülkelerinize faydalı olursunuz. Biz her zaman elimizden gelen her şeyi yapmaya hazırız.''
Tanışma yemeği sonrası Yılka Çay Fabrikası sahibi Yıldırım ve Altun Gıda firma sahibi Paltun öğrencilere getirdikleri hediyeleri dağıttılar. Tanışma programı, hatıra fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.